Tiny Feet
UNFO

Univerzální novorozenecká ortotická ortéza... 

MTA

Co je to MTA a jak souvisí s ortézami UNFO?

Proč právě UNFO

V čem je jedinečnost ortéz UNFO a proč jsou pro MTA vhodné?

 
logo_AS - průhledné pozadí.png
UNFO

Snadné nasazení | Přesné umístění | Pohodlně se nosí | Léčba bez stresu pro dítě a rodiče

Univerzální novorozenecká ortotická ortéza UNFO (The Universal Neonatal Foot Orthotic brace) je revoluční řešení pro léčbu MTA (metatarsus adductus) u novorozenců.

 

Ortéza UNFO řeší primárně MTA a syndrom koňské nohy. Je náhradou za používanou terapii MTA (dlahování, protahování,...). Rodiče a děti po celém světe nyní mohou využívat ortézu navrženou pro děti, která poskytuje účinnou, bezpečnou a bez stresovou léčbu MTA – poskytuje rodinám klid a zlepšuje kvalitu jejich života.

UNFO je první ortéza, která se upevňuje pod kotníkem. Poskytuje mnohem bezpečnější a méně stresující řešení než dlahování pro léčbu MTA. Diskrétní sandálová konstrukce ortézy UNFO umožňuje jemnou a pohodlnou péči. Ortéza nohy UNFO je v současné době k dispozici ve dvou velikostech a dvou barvách (modrá a růžová) pro levou i pravou nohu a je vhodná pro děti až do 10 měsíců věku. Ortézy unfo jsou zdařilým kouskem také po designové stránce a na pohled působí pěkně a přirozeně. 

Vrozený Metatarsus Adducstus (MTA)

Kosti metatarsu jsou skupina pěti dlouhých kostí, které probíhají podélně dolů ve střední části lidské nohy, od prstů po kotník. MTA je vrozená deformační vada chodidla, běžně pozorovaná u novorozenců a mladých kojenců, u které jsou kosti metatarsu natočeny k zadní části chodidla. To způsobuje deformaci chodidla do tvaru písmene C s vnitřním konkávním okrajem a vnějším konvexním okrajem (noha se zkroutí do vnitřní strany).

Příčina MTA není zcela jasná, ale předpokládá se, že je (mimo jiné) způsobena těsným umístěním dítěte v děloze matky během vývoje plodu. MTA se vyskytuje častěji u dvojčat, prvorozených a kojenců s rodinnou anamnézou onemocnění.

Prospektivní studie uvádějí výskyt MTA u cca 5 % živě narozených dětí, přičemž 60 % trpí bilaterální MTA. Celosvětový roční výskyt MTA se odhaduje na téměř 6,8 milionu pacientů. Statisticky se dítě s MTA narodí každých 5 vteřin.

Prognóza MTA

Historie léčby MTA je kontroverzní a léčebným metodám chybí uspokojivé výsledky. Mnoho lékařů doporučuje pozorování v naději na spontánní vyřešení.

Přesto se lékaři shodují, že dřívější léčba je bezpečnější, efektivnější a snadnější než pozdější léčba (zatímco rodiče jednoduše chtějí mít zajištěno, aby se chodidla jejich dětí vyvíjely a rostly normálně). Protože přesná prognóza není předvídatelná, měla by být ve většině případů doporučena léčba. Pokud není MTA léčeno, může způsobit komplikace, jako je bolest nohou, nepohodlí, problémy s obuví a sekundární deformity, jako jsou puchýře a kuří oka.

Ortéza UNFO je vynikajícím přístupem k léčbě MTA. Ortéza může být nasazena kontinuálně po celou dobu léčby, nebo v noci, podle závažnosti deformity chodidla i pro údržbu po aktivním ošetření.

 
Šťastné dítě
PROČ UNFO

V současné době neexistuje žádná specifická léčba MTA, což vede k určitému zmatku ohledně toho, kdy a jak léčit MTA u novorozenců/kojenců. Nedostatek konkrétního řešení pro MTA nezanechal pro ortopedická centra jinou možnost, než přizpůsobit techniku ​dlahování užívanou pro syndrom koňské nohy.

Tato technika dlahování má ovšem řadu nevýhod a komplikací. Kvůli problematickému postupu dlahování u pacientů s MTA došlo k určitému podhodnocení a kompromisnímu přístupu ohledně indikací léčby. Není pochyb o tom, že většině komplikací a chirurgických zákroků lze zabránit adekvátní léčbou v prvních měsících života novorozenců/kojenců.

Na rozdíl od dlahování byla ortéza UNFO speciálně navržena přímo k léčbě pacientů s MTA. UNFO je proti dlahování mnohem bezpečnější a méně stresující léčbou MTA jakékoli závažnosti v jakémkoliv stupni. UNFO navíc dává odpovědnost za léčbu pacientů s mírným až středně těžkým MTA do rukou lékaře, místo aby se spoléhalo na schopnost rodičů správně provádět protahovací cvičení na nohou svého dítěte několikrát denně po celé týdny a měsíce s pokynem „vyčkejte“. S UNFO není třeba čekat dlouhé měsíce, zda je technika účinná (tak jako u protahování) a předchází se tak riziku, že u novorozenců/kojenců nebude MTA včas léčeno. Po zaučení odborníkem mohou rodiče sami manipulovat s ortézou v případě potřeby (např. sundání ortézy při koupání). 

S UNFO si rodiče mohou být jisti, že s jejich dítětem bude od začátku správně zacházeno. Pacient získá inovativní a nejmodernější léčbu, zatímco lékař získá důvěryhodnost a schopnost účinně léčit všechny formy MTA. 

 
OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Do textu zprávy prosím uveďte počet kusů v požadované variantě. Na základě odeslané objednávky se s vámi spojí náš obchodní reprezentant, který s vámi objednávku doladí a potvrdí.  

Varianty: Levá, Pravá

Velikosti: S, M 

Barvy: Modrá, Růžová

Materiály ke stažení
UNFO Logo_transparent.png
 

Materiály od výrobce ENG

Napište nám:

Kontakt

Archie Samuel s.r.o.

Jeneweinova 51a,

617 00  Brno
Česká republika

+420 534 008 052 

 

office@asamuel.eu

 

www.asamuel.eu

  • Šedý LinkedIn Icon

Tyto stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím cookies. Zásady ochrany osobních údajů

© 2019 by Archie Samuel created Bestevent.cz