Tiny Feet
UNFO

Univerzální novorozenecká ortotická ortéza... 

MTA

Co je to MTA a jak souvisí s ortézami UNFO?

Proč právě UNFO

V čem je jedinečnost ortéz UNFO a proč jsou pro MTA vhodné?

 
logo_AS - průhledné pozadí.png
UNFO

Snadné nasazení | Přesné umístění | Pohodlně se nosí | Léčba bez stresu pro dítě a rodiče

Univerzální novorozenecká ortéza UNFO (The Universal Neonatal Foot Orthotic brace) je revoluční řešení onemocnění známého jako metatarsus adductus (MTA) nebo metatarsus varus u novorozenců.

 

Ortéza UNFO je určena především k časnému použití u novorozenců postižených diagnostikovaným MTA a je ověřenou  možností řešení těchto potíží. Ortéza UNFO je speciálně navržená právě pro malé pacienty a poskytuje účinné, bezpečné a minimálně zatěžující řešení MTA, čímž napomáhá zlepšit kvalitu života jak dětí, tak jejich rodičů a poskytuje rodinám větší klid a jistotu při řešení těchto problémů.

UNFO je první ortéza, která se upevňuje pod kotníkem. Sandálová konstrukce ortézy UNFO umožňuje spolehlivou, jemnou, pohodlnou, a i diskrétní péči. Poskytuje tak bezpečnější a méně stresující řešení než případná jiná řešení jako např. dlahování. Umožňuje rovněž ovlivnit riziko nutnosti následného operačního řešení. Ortéza nohy UNFO je v současné době k dispozici ve dvou velikostech a dvou barvách (modrá a růžová) pro levou i pravou nohu a je vhodná pro děti až do 10 měsíců věku. Ortézy UNFO jsou zdařilým kouskem také po designové stránce a na pohled působí pěkně a přirozeně.

Vrozený Metatarsus Adducstus (MTA)

Kosti metatarsu jsou skupina pěti dlouhých kostí, které probíhají podélně dolů ve střední části nohy od prstů po kotník. MTA je vrozená deformační vada chodidla běžně pozorovaná u novorozenců a kojenců, u nichž jsou kosti metatarsu natočeny k zadní části chodidla. To způsobuje deformaci chodidla do tvaru písmene C s vnitřním konkávním okrajem a vnějším konvexním okrajem (noha se zkroutí do vnitřní strany).

Příčina MTA není zcela jasná, ale předpokládá se, že je (mimo jiné) způsobena těsným umístěním dítěte v děloze matky během vývoje plodu. MTA se vyskytuje častěji u dvojčat, prvorozených a kojenců s rodinnou anamnézou onemocnění.

Prognóza MTA

Klíčem k dobré prognóze je vždy časná indikace a stejně časné zahájení řešení. Proto se lékaři shodují, že dřívější léčba je bezpečnější, efektivnější a snadnější než pozdější léčba – to je důležité i pro rodiče, kteří chtějí mít zajištěno, že se chodidla jejich dětí budou vyvíjet a růst normálně. Protože přesná prognóza není předvídatelná, měla by být ve většině případů doporučena léčba. Pokud by se MTA spontánně neupravilo, může způsobit komplikace (např. bolest nohou, nepohodlí, problémy s obuví) a sekundární deformity, jako jsou puchýře a kuří oka. Proto vždy dbejte doporučení odborného lékaře.

Ortéza UNFO je svým jednoduchým, bezpečným a komfortním přístupem vhodná právě pro časné řešení MTA. Může být nasazena kontinuálně po celou dobu léčby nebo v noci, podle závažnosti deformity chodidla, i pro údržbu po aktivním ošetření, a tím poskytuje spolehlivé řešení pro rodiče i dítě.

metatarsus adductus.png
Group_3-300x300.png
Group_4-300x300.png

Před použitím UNFO | 6měsíční dítě

V průběhu léčby

Po 14 dnech léčby UNFO

 
Šťastné dítě
PROČ UNFO

V současné době neexistuje žádná specifická léčba MTA, a také k otázce kdy a jak léčit MTA u novorozenců/kojenců se ne vždy přistupuje jednotně. Možnosti řešení jsou poměrně omezené – pokud nechceme spoléhat na spontánní úpravu. Zahrnují korekční cvičení, jež jsou náročná na správné a pravidelné provádění a čas, nebo dlahování/sádrování, jež má své nevýhody a komplikace. I to vede k tomu, že je snaha se těmto zatěžujícím řešením vyhnout. Pokud ale nedojde k nápravě, je poslední možností operační řešení – metatarzální osteotomie.

Existují publikovaná data, která říkají, že řadě komplikací a chirurgických zákroků lze zabránit adekvátní léčbou v prvních měsících života novorozenců/kojenců – malých pacientů.

Ortéza UNFO je speciálně navržena k řešení problémů pacientů s MTA. UNFO je citlivou, bezpečnou a méně stresující metodou léčby MTA jakékoli závažnosti v jakémkoliv stupni. UNFO umožňuje lékařům řídit a kontrolovat léčbu pacientů a minimalizuje nutnost spoléhat na schopnost rodičů správně provádět protahovací cvičení nohou svého dítěte několikrát denně po celé týdny a měsíce. Rodičům rovněž dává větší jistotu, že poskytují svým nejdražším tu péči, jakou potřebují. S UNFO není třeba čekat dlouhé měsíce, zda je technika účinná, a předchází se tak riziku, že u novorozenců/kojenců nebude MTA včas správně řešeno. Po zaučení odborníkem mohou rodiče v případě potřeby sami manipulovat s ortézou (např. sundání ortézy /před koupáním).

S UNFO si rodiče mohou být jisti, že s jejich dítětem bude od začátku správně zacházeno. Malému pacientovi se dostane inovativní a nejmodernější léčby, zatímco lékař si získá důvěru rodičů a schopnost účinně léčit všechny formy MTA.

 
OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Do textu zprávy prosím uveďte počet kusů v požadované variantě. Na základě odeslané objednávky se s vámi spojí náš obchodní reprezentant, který s vámi objednávku doladí a potvrdí.  

Varianty: Levá, Pravá

Velikosti: S, M 

Barvy: Modrá, Růžová

Společnost: *

Jméno a příjmení: *

Email: *

Telefon: *

Dodací adresa: *

Zpráva:

Výborně! Zpráva byla přijata.

Materiály ke stažení

Materiály od výrobce ENG

Překld klinické studie. 

Originál v italském jazyce najdete zde. 

UNFO Logo_transparent.png