PELVIX TT

What is it?

PELVIX TT

How it works?

PELVIX TT

How can it help me?

 
logo_AS - průhledné pozadí.png
 

Following informations are available only in CZECH LANGUAGE. If you want more informations in ENGLISH, please click HERE!

Metoda, na které je založena léčba systémem Pelvix TT, se nazývá termochemoterapie. Je to metoda založená na působení tepla a léčivého přípravku v močovém měchýři zároveň.

Teplo přispívá k léčbě dvěma faktory: - selektivně ničí rakovinné buňky, - podporuje prostup léčivého přípravku do stěny močového měchýře. Existují důkazy o tom, že termochemoterapie může být účinnější než chemoterapie samotná. Systém Pelvix TT využívá vedení tepla roztokem, kdy zahřátý roztok cirkuluje v močovém měchýři a stěna močového měchýře se tak kontrolovaně a rovnoměrně zahřívá na požadovanou teplotu.

ONEMOCNĚNÍ

Rakovina močového měchýře je nejčastějším nádorem močového ústrojí. V České republice je 6. nejčastějším nádorem u mužů a 13. u žen. Nádorem močového měchýře označujeme maligní (zhoubné) i benigní (nezhoubné) onemocnění stěny močového měchýře. Nejčastějšími nádory močového měchýře jsou nádory vycházející z urotelu (výstelky močového měchýře), které mají charakter papilárních nádorů - výrůstků vyklenujících se do dutiny močového měchýře. Papilomy mohou zůstat jen v epitelu – pak se jedná o tzv. povrchové nádory, nebo mohou prorůstat do hlubších vrstev svaloviny a pak se nazývají infiltrující karcinomy. Jejich prognóza i léčba je odlišná a její posouzení přísluší odbornému lékaři. Léčba systémem Pelvix TT je zaměřena na nádory močového měchýře, které neinfiltrují hlubší vrstvy svaloviny, tzv. NMIBC-Non Muscle Invasive Bladder Cancer.

Upozornění:
Rakovina močového měchýře je onemocnění, jehož posouzení a léčba vždy patří do rukou odborného lékaře!

rakovina.jpg
LÉČBA

V současné době jsou k léčbě rakoviny močového měchýře užívány následující léčebné metody: chirurgie, chemoterapie, imunoterapie a radioterapie, a to jak samostatně, tak v různých kombinacích. Metoda, na které je založena léčba systémem Pelvix TT, se nazývá termochemoterapie. Je to tedy metoda založená na působení tepla a léčivého přípravku v močovém měchýři zároveň. 

Teplo přispívá k léčbě dvěma faktory: - selektivně ničí rakovinné buňky, - podporuje prostup léčivého přípravku do stěny močového měchýře. Existují důkazy o tom, že termochemoterapie může být účinnější než chemoterapie samotná. 

Systém Pelvix TT využívá vedení tepla roztokem, kdy zahřátý roztok cirkuluje v močovém měchýři a stěna močového měchýře se tak kontrolovaně a rovnoměrně zahřívá na požadovanou teplotu. Díky tomu, že katetr, který je při léčbě pacientovi zaveden, je vyroben ze silikonu a neobsahuje žádné neohebné části, je jeho zavádění snadné a pacienty dobře tolerované. Léčebná procedura obvykle trvá 50 minut a pacient při ní leží na zádech. Může být kratší než klasická procedura s chemoterapií. Taktéž není nutno pacienta polohovat, jelikož roztok léčiva v močovém měchýři cirkuluje a pokryje tak celý povrch stěny. Celkově je léčba pacienty dobře snášena a nemívají při ní nepříjemné pocity ani vedlejší účinky.

Upozornění:
Rakovina močového měchýře je onemocnění, jehož posouzení a léčba vždy patří do rukou odborného lékaře!

 

Vedení tepla roztokem do močového měchýře, cirkulace léčebného roztoku:

lecba.jpg
POPIS SYSTÉMU PELVIX TT
nastroj.jpg

Systém Pelvix TT se skládá z kombinace zdravotnických prostředků – z konzole, která umožňuje ohřívání a cirkulaci roztoku, a z katetrizačního setu UniThermia, přes který je ohřátý roztok veden do močového měchýře a umožňuje léčbu postižené oblasti.

Konzole je aktivním zdravotnickým prostředkem. Součástí konzole je čtečka RFID kódu, který definuje léčbu.

Katetrizační set je sterilním zdravotnickým prostředkem na jedno použití. Zahrnuje katetr s Foley balónkem. Je vyroben ze silikonu a tudíž ohebný. Katetr neobsahuje žádné neohebné části. Na obalu katetrizačního setu se nachází RFID kód pro načtení čtečkou na konzoli.

Konzole se smí používat pouze s katetrizačními sety společnosti Elmedical a naopak. 

Konzole i katetrizační set jsou notifikovány v EU a nesou CE označení, které dokládá, že splňují požadavky dané evropskou legislativou. 

Upozornění:
Rakovina močového měchýře je onemocnění, jehož posouzení a léčba vždy patří do rukou odborného lékaře!

 
OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Společnost: *

Jméno a příjmení: *

Email: *

Telefon: *

Dodací adresa: *

Počet kusů: *

Zpráva:

Výborně! Zpráva byla přijata.

DOKUMENTY KE STAŽENÍ

Pacientský materiál

Návod k použití

CE certifikát

ElMedical LOGO.png