Tiny Feet
DEXELL VUR

Co je to Dexell VUR a k čemu je vhodný?

VUR

Co je to vesikoureterální reflux a jak se léči?

APLIKACE DEXELL VUR

Jak funguje aplikace a pro koho je vhodná?

 

Following infromations are available only in CZECH LANGUAGE. If you want more informations in ENGLISH, please click HERE! 

DEXELL VUR®

Dexell VUR je zdravotnický prostředek určený k léčbě vesikoureterálního refluxu. Jedná se o kladně nabité mikrosféry DEAE dextranomeru v suspenzi gelového roztoku zesiťované kyseliny hyaluronové.

 

Jak Dexell VUR funguje?

Dexell VUR.jpg
Benefity pro lékaře
  • Vysoká míra úspěšnosti

  • Jednoduchý zákrok

  • Okamžitá korekce VUR

  • Sterilní jednorázový set

Benefity pro pacienty
  • Okamžitá účinnost

  • Nejméně invazivní zákrok 

  • Dlouhodobý účinek 

  • Non-alergenní

  • Snižuje riziko dřívějších infekcí močových cest

logo_AS - průhledné pozadí.png
 
74461490_xl_edited.jpg
Vesikoureterální reflux

Vezikoureterální reflux (VUR) je zpětný tok moči z močového měchýře do močovodu nebo až do ledvin. Jde o nejběžnější urologickou diagnózu u dětí, vyskytující se přibližně u 0,4-1,8% dětské populace a až u 30–45 % dětí trpících infekcí močových cest (UTI). VUR také může úzce souviset právě s UTI, hypertenzí a poškozením ledvin.

Možnosti léčby

Jednou z možností léčby VUR je konvenční léčba nízkými dávkami antibiotik. Tato léčba však trvá déle, hrozí nedodržení předepsaného postupu ze strany lékaře či rodičů, zvyšuje se riziko rezistence vůči antibiotikům a hrozí riziko následné infekce močových cest (UTI). Další možností je chirurgická reimplantace močovodu (uretry), což je velmi invazivní zákrok. Šetrnou volbou je tedy chirurgická injekční aplikace DEXELL VUR®.

Šťastný doktor
 
Indikace k aplikaci DEXELL VUR®

Pacienti s diagnostikovaným vezikoureterálním refluxem v jakémkoliv stupnci (I-V). 

Injekční aplikace DEXELL VUR®

Jedná se o endoskopickou injekční aplikaci dextranomeru/kyseliny hyaluronové za pomocí cystoskopu či cystouretroskopu. Endoskopická korekce VUR nabízí šetrný zákrok s velmi nízkým rizikem možných komplikací v porovnání s běžnou operativou.

DEXELL VUR® se skládá z kladně nabitých mikrosfér DEAE dextranomeru (aktivní složky) v suspenzi gelového roztoku zesíťované kyseliny hyaluronové (nosiče). Jak dextranomerové mikročástice, tak i hyaluronátový gel jsou biokompatibilní, neimunogenní a biologicky odbouratelné.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
A.jpg
B.jpg

DEXELL VUR®  je vhodný pro použití s cystoskopickou injekční jehlou za pomoci jakékoliv injekční metody, například STING či HIT. Po první injekční aplikaci zvětší dextranomerové mikrosféry a hyaluronátový gel svůj objem. Dextranomerové mikrosféry stimulují syntézu kolagenu a prorůstání fibroblastů do degradující hyaluronové matrix. Pomocí vnitřního zesílení tkáně tak upevňují implantát ke stěně močového měchýře.

 
OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Společnost: *

Jméno a příjmení: *

Email: *

Telefon: *

Dodací adresa: *

Počet kusů: *

Zpráva:

Děkujeme! Zpráva byla odeslána.

Materiály ke stažení

Leták pro lékaře

Istem_logo_transparent.png